Вас вітає ДНЗ № 44 "Пролісок" м.Селидове








Сторінка для батьків

 

До того, як віддавати свою дитину в дитсадок, навчіть її:

- самостійно їсти і користуватися серветкою,

- з незначною допомогою мити руки ї витирати їх,

- проситися в туалет,

- користуватися носовичком,

- самостійно знімати і одягати колготи, шкарпетки, шапку, черевики,

- акуратно складати свій одяг,

- бережно ставитися до речей,
 
- складати іграшки.

Також навчіть дитину розрізняти і правильно показувати іграшки, меблі, одяг, посуд, частини власного тіла. Вчіть дитину розмовляти неквапливо і зрозуміло.
Ці вміння допоможуть дитині легше і швидше адаптуватися до дитячого садка.

                                                                                              

ЯКЩО ВАШІ ДІТИ ВІДВІДУЮТЬ  ДНЗ № 44,ПРОСИМО ВАС               ДОТРИМУВАТИСЯ ТАКИХ ПРАВИЛ:

 

1.Своєчасно приводити дитину до ДНЗ(до 8.30 години).

 

2.Приводити в ДНЗ здорову дитину, повідомляти вихователям про її  самопочуття   вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття).

 

4.Своєчасно повідомляти адміністрацію закладу про хворобу дитини та інші причини її відсутності в ДНЗ вихователю.

 

5.Прийом дітей, які повернулися в дошкільний заклад після будь – якого перенесеного захворювання або тривалої

(3 днів і більше) відсутності, дозволяється тільки за наявності довідки від дільничного лікаря або із стаціонару с вказаним діагнозом хвороби або причини відсутності.

 

6.Приводити  дитину  в ДНЗ в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.

7.Вихователь зобов’язаний щодня оглянути дитину з метою своєчасного виявлення  ознак хвороб (сипу, розчосу, загноєння очей  і т.п.), нездужання (головний біль, хворе горло, слинотеча та ін.), тілесних ушкоджень (синьці, подряпини, гулі тощо). Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов’язані звернутися до лікаря за консультацією або медичною допомогою.

 

8.Батьки, або особи,що за їх дорученням приводять дитину  в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю. Неприпустимо відправляти дитину до ДНЗ саму, без супроводу дорослого.

 

9.Батькам варто заздалегідь  домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину з дошкільного закладу. Таке доручення  оформляється письмово.

 

10.Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.

 

11.Своєчасно вносити встановлену плату за харчування дитини.

Пільгами користуються:

- сім’ї, в яких троє чи більше дітей;

- діти-сироти, або діти, які знаходяться під опікою;

- малозабезпечені сім’ї;

- діти,  постраждалі від наслідків аварії на ЧАЕС.

 

12.Брати участь в усіх батьківських зборах та відвідувати всі просвітницькі заходи, що проводяться в закладі, в групі. Приймати активну участь в житті закладу.

 

13.Не давати дітям у садок дорогих речей та прикрас. Вихователь не несе відповідальності за збереження прикрас, мобільних телефонів та ін.

 

14.До педагогів групи незалежно від їх віку необхідно звертатися на Ви, на ім'я та по-батькові.

 

15.Якщо Ви не змогли вирішити яке-небудь питання з педагогами  групи, зверніться до методиста або завідувача.

 

16.У групі дітям не дозволяється бити і ображати один одного, брати без дозволу особисті речі, у тому числі і принесені з дому іграшки інших дітей, псувати і ламати результати праці інших дітей. Дітям не дозволяється "давати здачі",так само, як і нападати один на одного. Ця вимога продиктована міркуваннями безпеки кожної дитини.

   

ПРОСИМО Вас і в сім'ї підтримувати ці вимоги!

 

                                                   

РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ БАТЬКІВ ПО АДАПТАЦІЇ ДИТИНИ

                                        ДО ДИТЯЧОГО САДКА

Адаптація дітей до дошкільного закладу завжди була й лишається психологічно найбільш складним періодом як для дитини та її батьків, так і для педагогів. Для кожного малюка початок відвідування дошкільного закладу - стрес. Будь–яка дитина розгубиться, вперше потрапивши в зовсім незнайоме оточення, де немає мами, яка завжди захистить і допоможе; де багато чужих дітей, деякі з яких плачуть; де є чужі дорослі, яких треба слухатись; де чужий посуд, незвична їжа; де немає улюбленої іграшки та звичайно, такого рідного ліжечка. Одні діти більш – менш легко входять у нові життєві обставини й через 2-3 місця звикають до дошкільного закладу.

 


      Процес звикання дитини до нових соціальних умов значною мірою залежить від внеску батьків у її виховання: рівня сформованості у неї елементарних навичок самообслуговування, гри, мовного розвитку, вміння поділитися іграшкою тощо.
     Підтримуйте бажання дитини проявляти самостійність у процесі приймання їжі: сідати на стілець, пити з чашки, тримати її обома руками, їсти ложкою, вживати хліб з рідкою стравою. Привчайте дитину користуватися серветкою, дякувати після їди.
     Привчайте малюка тримати своє тіло в чистоті: позитивно ставитися до переодягання в чистий одяг, умивання, як у міру потреби, так і до та після їжі: підставляти руки під струмінь води, змивати мильну піну з рук, користуватися рушником; з допомогою дорослого користуватися носовою хусточкою.
     Привчайте дитину своєчасно повідомляти про потребу сісти на горщик.
 Малюку буде легше адаптуватися в колективі, якщо він знатиме не тільки імена вихователів, але і буде знайомим з однією чи кількома дітьми групи ще до приходу до дитсадка.

 

       

         Характер адаптації дитини багато у чому залежить від того, що розповідають батьки про дошкільний заклад. Розповідаючи дитині про дитячий садок, уникайте фраз типу: «Ось підеш до дитсадка, там тебе швидко всьому навчать», або «Там добра тьотя-вихователька буде дозволяти тобі робити все, що захочеш». І те, й інше в однаковій мірі недобре, оскільки не відповідає дійсності, з якою зустрінеться дитина, прийшовши до дитсадка. І аж ніяк не слід залякувати дитину садком: «Не будеш слухатися - віддам до дитсадка», а згодом, коли вона вже відвідуватиме його, погрожувати залишити її там, якщо не перестане плакати або вередувати.

 

Щоб малюк легше сприймав нове оточення й звикав до нього максимально безболісно, необхідно підготувати його до цього - сформувати у дитини позитивне очікування майбутньої зміни у його житті.

 

Віддавши дитину до дитячого садка, батьки досить часто ставляться до неї співчутливо, з жалем. Відчуваючи це, вона також починає жаліти себе, вередує, відмовляється ходити в групу. Але можна закласти зовсім інше ставлення до дитячого садка - бадьоре, радісне, якщо пояснити малюкові, що новий для нього дім - то життєва необхідність, що він росте і переходить на нову сходинку свого розвитку, тож йому потрібні інші умови, потрібне товариство однолітків. За такого настрою народжуватимуться позитивні почуття, бажання йти на зустріч з новими товаришами, з якими так цікаво грати, спілкуватися. Про майбутнє відвідування дитячого садка треба говорити вдома як про добру подію.
     

Спокійному і впевненому адаптуванню малюка до дитсадка сприятиме поінформованість про життя у ньому. Цьому може сприяти гра-драматизація. Дитині кажуть: «Лялька Катруся піде до дитячого садка. Ходи сюди, Катрусю привітайся. У тебе буде своя шафа для одягу (показують). Ти обідатимеш з дітьми за столом (садовлять ляльку за іграшковий стіл). У тебе будуть друзі, з якими буде цікаво й весело гратися. А потім за тобою прийде мама». Далі цей варіант доцільно розіграти вже з дитиною.

 

 


   

 Дитину потрібно ознайомити з дошкільним закладом ще до того, як вона туди прийде на весь день. Спочатку потрібно прийти на вечірню прогулянку, подивитися, як діти граються, як розходяться по домівках. Важливо звернути увагу дитини на те, що батьки щодня забирають своїх дітей додому, ніхто з дітей не залишається на ніч, що вночі дитячий садок не працює. А ось наступного дня діти знову приходять в дитячий садок. Це повинно зафіксуватися в свідомості дитини. Це потрібно зробити тому, що почуття часу у дітей ще не сформоване, і коли вони потрапляють до дитсадка, то багатьом здається, що їх вже ніколи звідси батьки не заберуть, що це тепер «назавжди».
   

Через кілька днів, якщо група вже сформована, можна буде прийти на денну прогулянку. Потім зайти в садок разом зі своєю групою, познайомити дитину з усіма приміщеннями групи. Батьки, знаходячись поруч із дитиною, зможуть пояснити їй все те, що її цікавить.
   

У перші дні час перебування дитини в дитячому садку повинен бути скорочений до кількох годин: тривале перебування у незнайомому оточенні ще заважке для неї. Нехай перший раз пробуде в новому колективі 1-1,5 години. Було б дуже добре, щоб перший день у дитячому садку випав на середину тижня, ближче до вихідних.
   

Не варто залишати дитину на денний сон, якщо вона ще не звикла до групи. Поступово час перебування в групі можна збільшувати на 1-2 години.
   

 

Не менш ніж за 2,5 - 2 місяці (а то й півроку - рік) до того часу, як дитина почне відвідувати дошкільний заклад, батьки мають з'ясувати, за яким режимом живе група дитячого садка.

 

  

       Рекомендації батькам з підготовки дітей до дитячого садка  

1. Зверніть увагу на домашній режим харчування та сну й потроху наближайте його до того режиму, що буде у дитячому садку.

 

2. Привчайте малюка до самостійності й доступного для його віку самообслуговування.

 3. Розповідайте дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять, чому ви хочете, щоб вона туди пішла.

 

 4. Проходячи повз дитячий садок, з радістю нагадуйте дитині, як їй пощастило - восени вона зможе ходити сюди. Розповідайте рідним і знайомим у присутності малюка про свою удачу, кажіть, що пишаєтеся своєю дитиною, адже її прийняли до дитячого садка.

 

 5. Учіть дитину гратися. Психологи виявили чітку закономірність між розвитком предметної діяльності та її звиканням до дитячого садка. Найлегше адаптуються малюки, які вміють довго, різноманітно й зосереджено діяти з іграшками. Уперше потрапивши до дитячого садка, вони швидко відгукуються на пропозицію погратися, з інтересом досліджують нові іграшки. Дитина, яка вміє гратися, легко йде на контакт із будь-яким дорослим.

 

 6. Робіть разом з дитиною нескладну систему прощальних знаків уваги, так їй буде легше відпустити вас. 

 

7. Чим з більшою кількістю дітей і дорослих, з якими дитина спілкуватиметься у дитячому садку, вона побудує стосунки, тим швидше вона звикне. Допоможіть їй у цьому. Познайомтесь з іншими батьками та дітьми. Відвідуйте разом з дитиною прогулянки у дитячому садку.

 

8.Дорогою у дитячий садок обговоріть з дитиною, що на неї чекає. Дуже важливо, щоб розмови про дитячий садок супроводжувалися лише позитивними емоціями. У Вас має бути спокійний голос і впевнена інтонація.


Ніколи не лякайте дитину дитячим садком. Приблизно за тиждень першого відвідування дитячого садка попередьте дитину про це, щоб вона спокійно очікувала майбутню подію.

     

             Прийоми, що полегшують дитині ранкові прощання

 

 - Навчіться прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розставання. Інакше малюк відчує ваше занепокоєння і йому буде ще складніше заспокоїтися.
- Покладіть малюку до кишеньки яку-небудь пам'ятну річ, що нагадуватиме про вас, як сильно ви його любите.
- Ніколи не намагайтеся «вислизнути» непомітно від дитини, якщо хочете, щоб вона вам довіряла.
- Вигадайте забавний ритуал прощання й строго дотримуйтеся його, наприклад завжди цілуйте дитину в щічку, а потім ніжно потріться носиками або що-небудь подібне.
- Не намагайтеся підкупити дитину, щоб вона залишилася у дитячому садку за нову іграшку.
- Чітко дайте дитині зрозуміти, що хоч би які істерики вона влаштовувала, їй все одно доведеться йти до дитячого садка. Якщо ви хоч раз піддастеся дитині, надалі вам буде вже набагато складніше впоратися з її вередуваннями й слізьми.

                                         

 

               

 

                Профілактика гострих респіраторних захворювань у дітей

 

 

Гострі респіраторні захворювання (ГРЗ) – це найпоширеніша група інфекційних захворювань людини. 

Вони характеризуються загальним інтоксикаційним синдромом і ураженням слизових оболонок дихальних шляхів. Збудниками цих захворювань є віруси та бактерії, що передаються переважно повітряно-крапельним шляхом.

 

 

 

Щоб дитина не захворіла під час сезонного підйому захворюваності на ГРЗ , дотримуйтесь таких рекомендацій: 

 

1. Загартовуйте організм дитини та більше гуляйте на відкритому повітрі.

 

2. Привчіть дитину завжди мити руки з милом під проточною теплою водою перед прийманням їжі та коли вона прийшла з вулиці.

 

3.  Вживайте продукти, що містять багато вітамінів, особливо вітамін С, включайте продукти з флавоні дами – часник, цибулю, зелень тощо.

 

4.Частіше провітрюйте приміщення, де перебуває дитина та проводьте щоденне вологе прибирання.

 

5. Стежте, щоб дитина не контактувала з хворими людьми, у яких кашель, лихоманка, біль у горлі тощо.

 

6. Не відвідуйте з дитиною місць масового скупчення людей, утримуйтеся від відвідування масових заходів у закритих приміщеннях тощо.

 

7. Перед виходом із дому змазуйте слизову оболонку носа дитини оксоліновою маззю.

 

8.Можна давати дитині для профілактики противірусні препарати, але тільки за призначенням лікаря.

 

9. Намагайтеся ізолювати хворого члена сім’ї від дитини.

 

10.Якщо ви вирішили зробити дитині щеплення від грипу, зважайте, що захисна реакція організму виробляється лише через два тижні після щеплення.